شناسه خبر: 11954 منتشر شده در مورخ: 1392/2/4 ساعت: 20:48 گروه: فرهنگستان  
اگر شهردار شیراز بودم؟
در هفته شیراز به فراخوان گذاشته می شود:

اگر شهردار شیراز بودم؟

   
مشارکت شهروندان در اداره شهر و پیاده سازی نظام پیشنهادات شهروندی در ادارات باعث افزایش اثربخشی و ارتقای بهره وری در مجموعه های اداره کننده شهر در راستای دستیابی به اهداف خود می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز گفت: نظام پیشنهادات شهروندی با طرح فراگیر " اگر شهردار شهر خود بودم" در هفته شیراز به فراخوان گذاشته خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز، محمد فرخ زاده با بیان اینکه مشارکت، روشی برای کاهش هزینه و رشد یک سیستم است، اظهار داشت: مشارکت دادن شهروندان در تصمیم‌گیری و اداره شهر، فضایی را به ‌وجود می‌آورد که پایه های توسعه شهر را مستحکم می کند.

وی نظام پیشنهادات را یکی از کارآمدترین ابزارها در پرورش مغزها دانست و گفت: نظام پیشنهادات، یکی از مطلوبترین رویکردهای مدیریت مشارکتی است که به ویژه اگر در سطح شهروندی اجرا شود، اثرات مثبت خود را نشان خواهد داد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه نظام مشارکت شهروندی یکی از متداولترین و موفق ترین نظام‌های مدیریت مشارکتی است، خاطرنشان کرد: هدف و نتیجه پیاده سازی این نظام، پرورش شهروندانی است که نسبت به سرنوشت شهر و دیار خود احساس مسئولیت کرده و با انگیزه و خلاقیت طرح هایی که از نظر کارگزاران مغفول مانده است را ارائه می کنند.

فرخ زاده توسعه خودجوش شهر را از ثمرات نظام پیشنهادات شهروندی عنوان کرد و اظهار داشت: دین مبین اسلام نیز انسانها را که متجلی کننده ارزش ها هستند به مشورت و مدیریت مشارکتی توصیه کرده است و هر شهروند را در قبال جامعه خود مسئول می داند.

وی افزایش احساس تعلق و تعهد شهروندی و ارتقای مسئولیت پذیری، همسویی در اهداف، خلاقیت و نوآوری، کاهش بوروکراسی و احساس کرامت و ارزش در شهروندان را از مزایای نهادینه ساختن فرهنگ نظام پیشنهادات دانست و تصریح کرد: باید فعال‌سازی این نظام کارآمد، منعطف، مردم محور و شایسته سالار، دنبال شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز صرفه جویی‌های اقتصادی را از دیگر اثرات نظام مشارکت شهروندی برشمرد و گفت: مشارکت شهروندان در اداره شهر و پیاده سازی نظام پیشنهادات شهروندی در ادارات باعث افزایش اثربخشی و ارتقای بهره وری در مجموعه های اداره کننده شهر در راستای دستیابی به اهداف خود می شود.

فرخ زاده با بیان اینکه متاسفانه برخی از مدیران اعتقادی به نظام پیشنهادات نداشته و بیشتر به مدیریت سنتی تمایل دارند، اظهار داشت: نظام پیشنهادات شهروندی مولفه قدرتمندی در اداره شهر و ابزار بسیار قدرتمندی در دست مدیران است و حیف است مدیری از سوی مردم تعیین شود و از ظرفیت نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده مردم استفاده نکند.

وی افزود: مشارکت موجب همسویی شهروندان با اهداف سازمانها و ادارات می شود و زمینه لازم را برای ایجاد انگیزه در آنها فراهم می کند.

فرخ زاده از افتتاح فراخوان بزرگ طرح " اگر شهردار شهر خود بودم" در هفته شیراز خبر داد و گفت: این طرح بصورت فراگیر در دانشگاه‌ها، مدارس، ادارت، سطح شهر شیراز، صنوف و ... در قالب ارسال فرم نظام پیشنهادات شهروندی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه فرم طرح مذکور، بعد از فراخوان عمومی از روز 14 اردیبهشت در سایت حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز به آدرس shirazfarhangi.ir قرار گرفته و برای ادارات، دانشگاه ها و ... ارسال می شود، ادامه داد: سامانه پیام کوتاه این حوزه معاونت به شماره 20005246 و شماره تماس 7364766 از ساعت 8 صبح تا 17 عصر پاسخگوی سوالات شهروندان است.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : فارس
شهر : شیراز
منطقه :
محله :
نظرات :
ناشناس 1394/9/10 | 17:32 پاسخ به این نظر
comment با سلام اگر شهرداری شیراز بودم نسبت به زیبا سازی بلوار بوستان که منتهی به آرامگاه سعدی است توجه بیشتری داشتم. اگر شهردارشیراز بودم ضایعات بر داشته شده از کوه بلوار بوستان را در کوچه ی شماره سه رها نمی کردم تا محل تجمع موش و سایر اشغال ها و ضایعات ساختمانی نشود. متاسفانه شهرداری آنچه را از کوه جدا کرده در همان ابتدای کوچه سه بلوار بوستان رها ساخته و صحنه ی بسیار نازیبا و کثیفی در ابتدای این کوچه ایجاد کرده. همچنین جلوی باغ دلگشا نیز در اشغال کارگران افغان است و آنها برای گرم کردن خود اقدام به روشن کردن آتش و سیاه کردن پیاده رو می کنند و ته مانده های سیگار در جلوی باغ ریخته شده که فضا را بسیار زشت و کثیف کرده. اگر شهردار شیراز بودم نسبت به زیبا سازی و.پاکیزگی بلوار توجه داشتم
0rateup
0ratedown
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0403 sec