شناسه خبر: 11715 منتشر شده در مورخ: 1392/1/29 ساعت: 18:51 گروه: سیاست  
جشن دولت در سکوت کامل/ آیا تغییراتی در راه است؟/ تدبیر مشائی برای دوری از حاشیه
مراسم یکصدهزار نفری تجلیل از دست اندر کاران سفرهای نوروزی؛

جشن دولت در سکوت کامل/ آیا تغییراتی در راه است؟/ تدبیر مشائی برای دوری از حاشیه

   
تحلیلهای اخیر حاکی از آن است که تیم دولت با هدف کاستن زیانهای اجتماعی و سیاسی این جشن تصمیم گرفته است تا ضمن برگزاری جشن در ورزشگاه در سکوت خبری و رسانه ای هم از حرف خود عقب ننشسته باشد و هم از حملات احتمالی اصولگرایان و عقلای کشور به دولت بکاهد.

مراسم یکصدهزار نفری تجلیل از دست اندر کاران سفرهای نوروزی که پیش از این با هیاهوی بسیار برای اهل رسانه جذابیت فراوان داشت در حالی برگزار شد که از آن شور و هیاهوی رسانه ای برایش خبری نبود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز" ، این مراسم که از زمان اعلام با حاشیه‌هایی همراه بود و برخی آن را میتینگ انتخاباتی دولت می‌نامیدند، به عنوان یکی از بزرگترین تجمعاتی که ورزشگاه آزادی در حضور شخصیتی سیاسی به خود دیده با حاشیه‌ های دیگری نیز همراه شد. حاشیه هایی که رنگ و بوی تغییراتی در برنامه های دولت در روزهای آتی دارد.

حاشیه هایی که در میان آنها از غیبت اسفندیار رحیم مشایی که این روزها از وی به عنوان کاندیدای احتمالی دولت در انتخابات نام می‌برند، می‌توان به عنوان سیاسی‌ترین حاشیه آن نام برد.

همچنین در حالی که پیش از این سایت میراث آریا ( رسانه نزدیک به بخش فرهنگی و گردشگری دولت) از پخش زنده این برنامه خبر داده بود اما سرورها و لینکهای پخش زنده بدرستی عمل نکردند تا بر سکوت خبری این برنامه بزرگ دولت که هیاهوی بسیاری برای آن شد بود افزوده شود.

تحلیلهای اخیر حاکی از آن است که تیم دولت با هدف کاستن زیانهای اجتماعی و سیاسی این جشن تصمیم گرفته است تا ضمن برگزاری جشن در ورزشگاه در سکوت خبری و رسانه ای هم از حرف خود عقب ننشسته باشد و هم از حملات احتمالی اصولگرایان و عقلای کشور به دولت بکاهد.

از این روست که در سایتهای خبری منتسب به دولت و حتی پایگاههای ایرنترنتی منتقد دولت نیز اخبار چندانی از این برنامه پخش نشد تا همه بپذیرند نه برنامه ای برگزار شده و نه برنامه ای برگزار نشده است!

اکنون به نظر می رسد دولت در حال بازنگری سیاستهای آتی خود بخصوص در زمینه حضور انتخاباتی است و بعید به نظر نمی رسد که این تجدید نظر به کنار رفتن اسفندیار رحیم مشائی و جایگزینی وی با چهره ای دیگر و سیاستی دیگر همراه باشد.

البته نباید از نظر دور داشت که عدم حضور مشائی در این برنامه، پیش بینی تاثیر این حضور در رد صلاحیتش به هنگام ثبت نام در انتخابات باشد؛ به عبارت دیگر رحیم مشائی می داند که حضور او و اعلام تلویحی کاندیداتوری اش در برنامه ای که با حاشیه ها و شبهات فراوان همراه است و همچنین از بودجه دولتی استفاده می کند می تواند به اسباب رد صلاحیتش در روزهای آتی افزوده شود.

برخی از حاشیه‌های مراسم تجلیل از دست‌اندر کاران سفرهای نوروزی در ورزشگاه آزادی پرداخته که به این شرح است:

مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران سفرهای نوروزی با حضور رئیس جمهور در حالی آغازشد که ساعاتی مانده به آغاز رسمی مراسم طبقه اول ورزشگاه صد هزار نفری آزادی از جمعیت پر شد و ظرفیت طبقه دوم نیز با وجود آنکه لحظه به لحظه بر تعداد جمعیت افزوده می‌شد، رو به تکمیل بود.

افراد حاضر در ورزشگاه آزادی از شهرستان‌های مختلف کشور بودند و تعدادی از آنها لباس هلال احمر به تن داشتند و برخی با کلاهای قرمز ، نارنجی‌ و سفید رنگ جلوه خاصی به ورزشگاه داده بودند.

پیش از ورود رییس جمهور به ورزشگاه آزادی تعدادی از وزراء از جمله نیکزاد وزیر راه و شهرسازی، وزیر بهداشت و همچنین مقامات سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین تعدادی از استانداران از جمله استاندار تهران و همچنین مقامات هلال احمر در ورزشگاه حضور یافتند.

در مسیرهای منتهی به ورزشگاه آزادی ماشین‌های نیروی انتظامی جهت استقرار نظم و تسهیل رفت و آمد حضور داشت.

در داخل ورزشگاه آزادی نیز تعدادی از خبرنگاران جهت پوشش این برنامه که از چند روز قبل اخبار متنوع و متعددی در مورد آن منتشر شده، حضور پیدا کردند.

در این مراسم گروه‌های مختلف موسیقی از اقوام مختلف استان با حضور در سن به اجرای موسیقی محلی خود پرداختند که از جمله آن می‌توان به اجرای موسیقی توسط هموطنان آذری وبلوچی کشور اشاره کرد.

همچنین در این مراسم یکی از هموطنان کرد نیز به خواندن متنی پرداخت، متنی که با زنده باد عدالت و جمهوری اسلامی همراه بود و در پایان با یا علی و لبیک یا خامنه‌ای پایان یافت و جمعیت حاضردر ورزشگاه نیز آن را تکرار کردند.

در این مراسم دو تن از عشایر اسب‌سوار کشورمان در حالی که پرچم کشور و عکس مقام معظم رهبری را در دست داشتند ، ورزشگاه آزادی را دور زدند.

رییس جمهور در این مراسم با دست گرفتن پرچم کشور و بلند شدن از جایگاه خود به ابراز احساسات مردم حاضر در ورزشگاه پاسخ داد، و به طور همزمان جمعیت حاضر در ورزشگاه اقدام به تکان دادن پرچم جمهوری اسلامی ایران کردند.

این مراسم توسط سید جوادهاشمی یکی بازیگران تلویزیون و سینما و خانم آزادی یکی از دیگر مجریان کشور اجرا می‌شود.

در این مراسم یک دقیقه به عشق حضرت مهدی((عج) تمام جمعیت اقدام به دست زدن کردند!

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/3142 sec