شناسه خبر: 11633 منتشر شده در مورخ: 1392/1/28 ساعت: 12:59 گروه: مدیریت شهری  
لزوم تطبیق قوانین شهرداری ‌ها با نیازهای شهروندان و توسعه شهرنشینی
در اولین همایش " چالش‌های موجود در قوانین شهرداری‌ " مطرح شد:

لزوم تطبیق قوانین شهرداری ‌ها با نیازهای شهروندان و توسعه شهرنشینی

   
آخرین قوانین مربوط به فعالیت شهرداری ها در سال 1334 به تصویب رسیده و نیازمند بازنگری و همسان سازی با ماموریت های جدید حوزه مدیریت شهری است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در اولین همایش " چالش‌های موجود در قوانین شهرداری‌ " خواستار تدوین قانون مستقل درآمد پایدار برای شهرها و تطبیق قوانین شهرداری ها با نیازهای شهروندان و توسعه شهرنشینی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، دکتر سید محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در حاشیه برگزاری اولین همایش " چالش‌های موجود در قوانین شهرداری‌ " در جمع خبرنگاران گفت: قانونی فعلی شهرداری ها پاسخگوی نیازها و مطالبات شهروندان نیست و با این قوانین نمی توان به سمت تحقق شهرداری به منزله نهاد اجتماعی حرکت کرد.

وی ادامه داد: توسعه شهری و تامین خواسته های شهروندان با پیروی از قانون جامع و شفافی که در وهله اول شهروند مدار و منطبق با تغییرات نظام مدنی باشد، محقق می شود.

ایازی تصریح کرد: آخرین قوانین مربوط به فعالیت شهرداری ها در سال 1334 به تصویب رسیده و نیازمند بازنگری و همسان سازی با ماموریت های جدید حوزه مدیریت شهری است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اجرای طرح مدیریت محله در پایتخت ادامه داد: اجرای این طرح به عنوان کلان ترین برنامه مدیریت شهری در عرصه تحقق نظام مشارکت شهروندان، نمونه برجسته ای از تغییرات اجتماعی و فرهنگی به شمار می‌رود که باید هم سو با آن قوانین جدید تدوین شود.

ایازی با تاکید بر لزوم گسترش تعامل مجلس با شهرداری ها به منظور تصویب قوانین گفت: همانطور که دکتر جلالی نماینده مردم شاهرود و رییس مرکز پژوهش های مجلس در همایش تاکید کردند، با ارتقا سطح تعامل و گسترش رایزنی‌های نمایندگان مجلس و شهرداری های کشور قوانین شهرداری ها منطبق بر اسناد بالا دستی، اهداف این نهاد و مطالبات شهروندان به تصویب خواهد رسید.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به لزوم تدوین قانون مستقل درآمدهای پایدار برای شهرها تصریح کرد: از سال 62 تا کنون الزام قانونی، تدوین قانون مستقل درآمدهای پایدار برای شهرها مورد غفلت قرار گرفته است و برخی از مشکلات شهرداری ها نیز به این موضوع بر می گردد.

ایازی با بیان اهمیت تالیف مجموعه قوانین شهرداری ها گفت: امروز با حضور مدیران شهری، نمایندگان مجلس و معاون دیوان عدالت مجموعه قوانین شهرداری ها نظیر قوانین پراکنده، آرای کمیسیون ها همچنین وحدت رویه های دیوان رونمایی شد . انجام این مهم نقش به سزایی در شفافیت قوانین  موجود و آشنایی شهروندان با آنها خواهد داشت.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0395 sec