شناسه خبر: 11455 منتشر شده در مورخ: 1392/1/21 ساعت: 15:17 گروه: دادوستد  
بیادی: تاکسی ها رایگان می شود
در صورت تامین هزینه رانندگان تاکسی توسط فرمانداری؛

بیادی: تاکسی ها رایگان می شود

   
یک تاکسی دار اگر بخواهد با این شغل سخت زندگی کند باید بالای 2 میلیون تومان درآمد داشته باشد تا بتواند نهایتا 800 هزار تومان را به خانه ببرد.هزینه های سربار تاکسی بالا است و راننده تاکسی بودن جزء مشاغل بسیار سخت است.

نائب رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: فرمانداری هزینه رانندگان تاکسی را بدهد تا خدمات مجانی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، حسن بیادی، پیرامون اظهارت فرمانداری در مورد تصمیم وزارت کشور  به عنوان ملاک  افزایش نرخ کرایه های تاکسی گفت: اگر فرمانداری می خواهد سوپسیدی ارائه دهد باید اول منابع مالی خود را اعلام کند تا مدیریت شهری بداند از چه طریق باید این مبلغ به رانندگان تاکسی تعلق گیرد.

نائب رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: ما نمی توانیم در حق رانندگان تاکسی اجحاف کنیم. با توجه به تورم و سیر غیر قابل باور قیمت ها، عدم افزایش کرایه ها بر جامعه رانندگان تاکسی اثر منفی می گذارد. باید کاری کرد تا رانندگان تاکسی نیز بتوانند هزینه های خود را تامین کنند زیرا این افراد نمی توانند درآمد کسب کنند و همه را در اختیار مسافر قرار دهند.

وی گفت: یک تاکسی دار اگر بخواهد با این شغل سخت زندگی کند باید بالای 2 میلیون تومان درآمد داشته باشد تا بتواند نهایتا 800 هزار تومان را به خانه ببرد.هزینه های سربار تاکسی بالا است و راننده تاکسی بودن جزء مشاغل بسیار سخت است.

نائب رییس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: این فرمول را فرمانداری حل کند. یعنی هزینه های رانندگان تاکسی را بدهد، رانندگان تاکسی به صورت مجانی خدمات خود را به شهروندان ارائه می دهند.

کوتاهی در حق رانندگان آنها را متخلف می کند

وی تاکید کرد: کوتاهی در حق رانندگان تاکسی آنها را به سمت تخلف پیش می برد.این در حالی است که خلاف را تصمیم های ناباورانه، غیر متعارف و غیر واقعی ایجاد می کند وگرنه تاکسی دارها راضی به تخلف نیستند.

طبق قانون فرمانداری 15 روز کاری مهلت دارد تا به مصوبه شورای شهر تهران در مورد افزایش نرخ کرایه تاکسی اعتراض کند. در صورتی که این مهلت به اتمام برسد و اعتراضی از سوی فرمانداری به شورای شهر تسلیم نشود، تاکسیرانی بلافاصله نسبت به افزایش نرخ کرایه‌ها اقدام خواهد کرد.اما چندی پیش عیسی فرهادی فرماندار تهران با بی اعتنایی کامل به جایگاه شورای اسلامی شهر تهران، مسئول تصمیم گیری درباره افزایش نرخ کرایه ها را وزارت کشور عنوان کرد.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0663 sec