شناسه خبر: 11262 منتشر شده در مورخ: 1392/1/14 ساعت: 15:57 گروه: مدیریت شهری  
برنامه های نوروزی شهرداری تهران متناسب با نیاز و سلیقه شهروندان بود
مرتضی طلایی؛ رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران:

برنامه های نوروزی شهرداری تهران متناسب با نیاز و سلیقه شهروندان بود

   
مدیریت شهری برای برگزاری هر چه بهتر برنامه های خود در تعطیلات نوروزی، به صورت تمام وقت در حال فعالیت و تلاش برای پر کردن اوقات فراغت مردم در حوزه های فرهنگی و اجتماعی بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، برنامه های شهرداری برای تعطیلات نوروز شهروندان را متناسب با نیاز جامعه و مورد استقبال مردم توصیف کرد و عملکرد زیرمجموعه های شهرداری به ویژه معاونت فرهنگی اجتماعی، سازمان فرهنگی هنری و سازمان زیباسازی در ایام عید را ستود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز" ، مرتضی طلایی با بیان اینکه در تعطیلات نوروز از جشنواره نوروزی برج میلاد و باغ موزه قصر بازدید کردم، گفت: در این جشنواره ها، مجموعه برنامه هایی ارائه شد که هم دارای محتوای ارزشی، اخلاقی و معنوی بود و هم تنوع بالایی داشت.

وی افزود: هر کدام از این برنامه ها دارای مضامین، محتوا و پیام های خاص خود بود. در واقع می توان گفت بسته ای از برنامه های متنوع پیش بینی شده بود که هر کدام به نوعی  نیازهای خاصی را پاسخگو بود و به موضوع خاصی می پرداخت. برای مثال برج میلاد برنامه های خوبی داشت و مورد استقبال مردم واقع شد. برنامه های باغ موزه قصر هم همین طور بود.

او ادامه داد: این برنامه ها متناسب با نیاز جامعه و سلایق مردم طراحی شده بود و وقتی از بدنه مردم درباره آنها سوال می شد، راضی بودند و آنها را می پسندیدند. استقبال مردمی از جشنواره ها و برنامه های نوروزی شهرداری هم خوب بود. اگر در این روزها به هر کدام از مجموعه های فرهنگی- تفریحی زیر نظر شهرداری می رفتید، شاهد حضور پررنگ مردم بودید. علاوه بر جشنواره های نوروزی، شهروندانی که در تهران مانده بودند و مسافران نوروزی، در مراکز دیگری مثل بوستان آب و آتش نیز حضور یافتند و حداکثر استفاده را از برنامه های این ایام داشتند.

طلایی اضافه کرد: مدیریت شهری برای برگزاری هر چه بهتر برنامه های خود در تعطیلات نوروزی، به صورت تمام وقت در حال فعالیت و تلاش برای پر کردن اوقات فراغت مردم در حوزه های فرهنگی و اجتماعی بود.

او همچنین گفت: در کنار برنامه های ما، سایر دستگاه ها و بخش خصوصی هم برنامه هایی برای تعطیلات مردم در نظر گرفته بودند. برای مثال، در برنامه ای که در روز دوازدهم فروردین برای رونمایی از بزرگترین بستنی دنیا در توچال برگزار شد، جمعیت کثیری از مردم حضور داشتند. این حضور پررنگ نشان می دهد که مردم ما نیازمند این گونه برنامه ها هستند.

عملکرد مثبت دستگاه های فرهنگی- اجتماعی شهرداری تهران

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر گفت: با توجه به اینکه در تعطیلات، در تهران حضور داشتم، عملکرد مثبت و قابل قبولی را از زیرمجموعه های شهرداری به ویژه سازمان فرهنگی هنری و معاونت فرهنگی اجتماعی و شهرداری های مناطق دیدم. ما سال های قبل هم این برنامه ها را داشتیم، اما امسال به جهت کمی و کیفی، این برنامه ها محتوای قوی تر و گستره بیشتری را شامل می شد و این امکان فراهم شد که در هر گوشه شهر، شهروندان به برنامه های مناسبی جهت پر کردن اوقات فراغت خود دسترسی داشته باشند.

طلایی درباره فعالیت های انجام شده به مناسبت نوروز توسط معاونت خدمات شهری و سازمان زیباسازی نیز گفت: انصافا در ایام عید، به خوبی می توانستید زیبایی های تهران را مشاهده کنید. زیرا به واسطه آرامشی که حاکم بود و نبود آلودگی های صوتی و زیست محیطی و ترافیک، زیبایی های شهر به خوبی دیده می شد. شهروندان در تعطیلات عید می توانستند حجم و ثمره خدمات فراوان، متنوع و گسترده ای که مدیریت شهری در سالیان گذشته در حوزه های مختلف فرهنگی، عمرانی، زیست محیطی و ... انجام داده، به طور محسوس مشاهده کنند.

وی ادامه داد: بخشی از خدمات، کارهای زیباسازی است که در این راستا، سازمان زیباسازی به جهت سیما و منظر شهری کارهای خوبی انجام داده و چهره متفاوتی را در شهر ایجاد کرده است. من تا آنجا که با مردم تماس داشتم، از زبان دیگران هم رضایت عمومی بالایی را در مردم احساس کردم؛ به ویژه که مردم فکر نمی کردند مدیریت شهری تا این حد برای آنها برنامه تدارک دیده باشد و به فکر آنها باشد و پیش بینی هایش این چنین بتواند اوقات فراغت افرادی که در شهر حضور دارند را به بهترین شکل پر کند.

سیزده بدری پاکیزه تر از سال های قبل

طلایی درباره برنامه های ویژه شهرداری به مناسبت سیزده بدر نیز گفت: در این روز، بخشی از ضلع شمالی دریاچه چیتگر از سمت بزرگراه همت در اختیار مردم قرار گرفت و کسانی که فکر نمی کردند روزی چنین شرایطی را ببینند، دیدند که مدیریت شهری بدون هیاهو و سر و صدا، یک کار بی نظیر و ارزنده را در مجموعه چیتگر شهر تهران انجام داد. این اقدام برای تلطیف هوای تهران بسیار ضروری و برای افزایش سلامت محیط زیست و توجه به طبیعت بسیار خوب بود.

وی افزود: از طرف دیگر در منطقه 4 نیز اقدامات مفیدی در زمینه فضای سبز انجام شده که از آن جمله، علاوه بر پارک جنگلی تلو، کارهایی است که در باغ پرندگان انجام می شود. تسهیلاتی که شهرداری برای سیزده بدر برای مردم فراهم کرده بود، بی نظیر بود. سایر دستگاه ها مثل نیروی انتظامی، اورژانس و امداد و ... هم برنامه های خوبی را برای روز طبیعت تدارک دیده بودند. هوای خوب شهر در این روز هم مردم را به دامان طبیعت کشاند.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/2308 sec