شناسه خبر: 11247 منتشر شده در مورخ: 1392/1/11 ساعت: 14:59 گروه: شهرنشینی  
خواب‌آلودگی اصلی ترین علت تصادفهای نوروزی/ وقوع ۱۵درصد تصادف‌ها در اصفهان
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور عنوان کرد:

خواب‌آلودگی اصلی ترین علت تصادفهای نوروزی/ وقوع ۱۵درصد تصادف‌ها در اصفهان

   
در مجموع در طرح نوروزی امسال نسبت به سالهای گذشته کاهش آمار تصادفات و تلفات را داریم و اکثر علل تصادفات رانندگی در زمان اجرای این طرح عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی و همچنین انحراف به چپ در جاده‌های دوطرفه و سرعت غیرمجاز بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با اشاره به وقوع ۱۵ درصد تصادفات در استان اصفهان گفت: خواب‌آلودگی و خستگی، اصلی‌ترین علت وقوع حوادث رانندگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا صبح امروز در مراسم بازدید از پاسگاه پلیس راه کرج قزوین در جمع خبرنگاران گفت: استان البرز یکی از پرترددترین مسیرهای کشور است که هموطنان برای دسترسی به مسیرهای شمالی و همچنین مسیرهای غرب کشور از این استان عبور می‌کنند.

فرمانده راهور ناجا افزود: با توجه به تردد بالا در محورهای استان البرز اجرای طرح نوروزی در این استان بخوبی با همکاری تمام دستگاه‌های مرتبط به اجرای این طرح صورت می‌گیرد.

وی افزود: همکاران ما در پلیس راه با تمام توان در جاده‌ها حضور دارند تا شاهد کاهش تلفات جاده‌ای در این مسیرها باشیم و برنامه‌ریزی‌هایی که برای سال 92 انجام شده است امیدواریم در سال 92 آمار تصادفات و تلفات رانندگی کاهش داشته باشد.

سردار مومنی در ادامه گفت: در 24 ساعت گذشته متأسفانه شاهد افزایش 18 درصدی تلفات رانندگی در جاده‌های کشور بودیم و با توجه به شروع اوج بازگشت سفرهای نوروزی مردم باید توجه داشته باشند که ضمن حفظ آرامش در هنگام رانندگی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و همچنین عدم رانندگی در حالت خستگی و خواب‌آلودگی باعث به وجود آمدن حوادث رانندگی نشوند و همکاران ما با رانندگانی که رفتارهای پرخطر رانندگی دارند بدون اغماض برخورد خواهند کرد.

فرمانده پلیس راهور ناجا افزود: در مجموع در طرح نوروزی امسال نسبت به سالهای گذشته کاهش آمار تصادفات و تلفات را داریم و اکثر علل تصادفات رانندگی در زمان اجرای این طرح عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی و همچنین انحراف به چپ در جاده‌های دوطرفه و سرعت غیرمجاز بوده است.

سردار مومنی گفت: از مردم می‌خواهیم در هنگام رانندگی مخصوصا در هنگام برگشت از سفرهای خود هرگاه احساس خستگی و خواب آلودگی کردند سریعا در اولین جای ممکن توقف کرده و پس از استراحت ادامه مسیر دهند و در هنگام رانندگی با آرامش و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی کاری کنند که سفری خوش و بدون خطر داشته باشند.

وی تصریح کرد: در تصادفات روز گذشته فقط یک مورد مربوط به نقص فنی خودرو ها بوده و سایر تصادفات ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است.

فرمانده پلیس راهور ناجا گفت: بررسی کل تصادفات تا 3 روز پیش نشان می‌دهد که استان اصفهان با حجم 15 درصد کل تصادفات کشور استان حادثه خیز بوده است.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0376 sec