شناسه خبر: 11239 منتشر شده در مورخ: 1392/1/10 ساعت: 09:53 گروه: مدیریت شهری  
درهای بسته و دلهای شکسته!
قابل توجه متولیان میراث فرهنگی کرمان:

درهای بسته و دلهای شکسته!

   
شهر کرمان به عنوان یکی از شهر های تاریخی کشور ظرفیت های کم نظیری در حوزه گردشگری علی الخصوص ابنیه و اماکن تاریخی دارد.

اگر در نوروز سال 92 وارد بازار مسگر ها که بشوید و به سمت بازار کفاش ها حرکت نمائید پارچه نوشته ای از شما دعوت می نماید تا از بازار ابراهیم خان ظهیر الدوله به همراه حمام ،مسجد و آب انبار دیدن فرمائید.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز" ، ایام تعطیلات نوروزی فرصتی مغتنم برای اقصی نقاط ایران اسلامی است تا ظرفیت های بالقوه خویش را در عرصه میراث فرهنگی و گردشکری در منظر گردشگران داخلی و خارجی قرار دهند.

اگر شما در دهه اخیر با توجه به سیاست های حاکمیتی مبنی بر توجه و رشد گردشگری کشور سری به قطب های گردشگری کشور زده باشید در خواهید یافت که متولیان امر در این شهر ها از همه امکانات برای جذب گردشگر داخلی و خارجی استفاده نموده و با بازسازی و مرمت روز افزون اماکن دارای قابلیت ها و نیاز های گردشگری سعی می نمایند تا تمامی ظرفیت های بالقوه موجود را به ظرفیت های بالفعل تبدیل کرده و حتی به خلق موقعیت و ظرفیت برای ایجاد جذابیت های گردشگری می پردازند.

شهر کرمان به عنوان یکی از شهر های تاریخی کشور ظرفیت های کم نظیری در حوزه گردشگری علی الخصوص ابنیه و اماکن تاریخی دارد.

با توجه به واقع شدن بازار تاریخی کرمان در مرکز شهر و تجمیع جذابیت های خرید برای بازدید کنندگان و وجود اماکن گردشگری مقصد اصلی گردشگران این نقطه از شهر می باشد.

اگر در نوروز سال 92 وارد بازار مسگر ها که بشوید و به سمت بازار کفاش ها حرکت نمائید پارچه نوشته ای از شما دعوت می نماید تا از بازار ابراهیم خان ظهیر الدوله  به همراه حمام ،مسجد و آب انبار دیدن فرمائید.

وارد بازار ابراهیم خان یا همان زرگر ها که می شوی و چند ده قدمی که پیش می روی به حوضی می رسی که در ضلع غربی آن حمام ،مسجد و آب انبار قابل رویت است.

بازار ابراهیم خان ظهیر الدوله

لیکن درهای بسته این اماکن و وضعیت تاسف بار منظره بیرونی آن نه دل هر کرمانی بلکه دل هر ایرانی دلسوز را به درد می آورد.

متولیان میراث فرهنگی کرمان و شهرداری کرمان برای حفظ شخصیت اجتماعی،ملی و بین المللی شهروندان کرمانی نباید تدبیری بیندیشند تا حداقل نمای بیرونی این آثار و ابنیه تاریخی  ظاهری شایسته داشته باشد؟

//کرمان فردا//

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : کرمان
شهر : کرمان
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0786 sec