شناسه خبر: 1024 منتشر شده در مورخ: 1391/10/25 ساعت: 12:52 گروه: مدیریت شهری  
شهردار تهران می تواند مشکلات را حل کند
نماینده تهران با اشاره به تجمع کارتن خواب ها در عودلاجان؛

شهردار تهران می تواند مشکلات را حل کند

   
کی از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است، شهردار تهران با توجه به قدرت اجرایی و سابقه انتظامی و امنیتی می تواند راه حلی مناسب برای بر طرف کردن مشکل کارتن خواب ها و معتادان در بافت های فرهنگی پیدا و اجرا کند.

یکی از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است، محمد باقر قالیباف، شهردار تهران با توجه به قدرت اجرایی و سابقه انتظامی و امنیتی می تواند راه حلی مناسب برای بر طرف کردن مشکل کارتن خواب‌ها و معتادان در بافت های فرهنگی پیدا و اجرا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"،به نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی ، یکی از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است، محمد باقر قالیباف، شهردار تهران با توجه به قدرت اجرایی و سابقه انتظامی و امنیتی می تواند راه حلی مناسب برای بر طرف کردن مشکل کارتن خواب ها و معتادان در بافت های فرهنگی پیدا و اجرا کند.

این شب ها کارتن خواب ها و معتادان مهمان ها محله تاریخی عودلاجان تهران هستند. محله ای نزدیک بازار که چند ماه پیش مرمت آن با سر و صدای بسیار مسئولان میراث فرهنگی تهران آغاز و قرار شد پاریس پایتخت شود. اما حالا شب تا صبح از کارتن خواب هایی پذیرایی می کند که از سرما و بارندگی به طاق های تازه ساخته شده اش پناه آورده اند و دود آتش و اعتیاد در کوچه پس کوچه های عودلاجان می دمند.

سید مهدی هاشمی نماینده تهران در مجلس نهم درباره تجمع کارتن خواب ها و معتادان در برخی محله های قدیمی تهران، همچون عودلاجان به می گوید: اگرچه برای سر و سامان دادن به کارتن خواب ها و ایجاد امنیت بیشتر در محله های تاریخی باید برنامه ویژه ای در نظر گرفته شود، اما به نظرم شخصیت، تجربه و توانمندی آقای قالیباف به عنوان شهردار تهران این توقع عمومی را ایجاد می کند که ایشان این وظیفه را بر عهده بگیرند و فکری به حال بی خانمان های شهر تهران کنند.

او با تاکید با تاکید بر این که «البته در سال های گذشته کارتن خواب ها و بی خانمان های پایتخت بسیار کم شده اند و کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است»، می گوید: اما هنوز این افراد در گوشه کنار شهر حضور دارند و مشکلاتی را برای شهر و شهروندان به وجود آورده اند. همچنین جان خود این افراد نیز در معرض خطرات جدی قرار دارد.

هاشمی در پاسخ به این سوال که چه نهادی مسئول رسیدگی به این وضعیت و جمع آوری کارتن خواب ها از محله های تاریخی است، می گوید: نیروی انتظامی ضابط قوه قضاییه است و برای جمع آوری کارتن خواب ها و معتادان نیاز به حکم قوه قضاییه دارد. اگر قوه قضاییه حکمی صادر کند نیروی انتظامی باید حکم را اجرا کند. یعنی نیروی انتظامی به خودی خود موظف به جمع آوری این افراد نیست. البته نیروی انتظامی بارها در قالب طرح های مختلف کارتن خواب ها و معتادان را جمع آوری کرده است. اما اگر قرار است کار اصولی و اصلاحی انجام شود، به نظر می رسد قوه قضاییه نیز باید با در این راه همراه شود.

این نماینده تهران می گوید که مجمع نمایندگان تهران چند جلسه با حضور مسئولان استانداری و ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار کرده است. مسئولان درباره کارتن خواب ها و معتادان توضیحاتی را ارائه کرده اند و پیگیری ها در این زمینه آغاز شده است

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه : منطقه 12
محله : بازار
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/1879 sec