شناسه خبر: 1007 منتشر شده در مورخ: 1391/10/25 ساعت: 10:53 گروه: سیاست  
دولت: رئیس جمهور فقط صحبت می کند / مجلس: احمدی نژاد اگر تاب شنیدن صحبتهای نمایندگان را ندارد ما تسلیم  می شویم
داستان حضور رئیس جمهور در مجلس:

دولت: رئیس جمهور فقط صحبت می کند / مجلس: احمدی نژاد اگر تاب شنیدن صحبتهای نمایندگان را ندارد ما تسلیم می شویم

   
رئیس جمهور که پیش از این اعلام کرده بود برای بیان برنامه ها و دیدگاههای خود درباره طرحهای کلان کشوری به مجلس می رود از طریق معاونت مربوطه خود اعلام کرد تنها قصد " سخنرانی" دارد و آن گونه که نمایندگان برنامه ریزی کرده اند به "سخنان نمایندگان گوش نخواهد داد".

داستان حضور رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی این روزها به داستان جذابی برای محافل سیاسی و به تبع آن رسانه ای تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز" ، دکتر محمود احمدی نژاد که پیش از این قرار بود با طرح سؤال توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ادای پاره ای از توضیحات به مجلس برود، پس از منتفی شدن طرح سؤال به دستور مقام معظم رهبری، این بار خود پیشقدم شد و در حرکتی بی سابقه خواستار حضور در مجلس شد.

بدین ترتیب قرار بر این گرفت که رئیس جمهور در جلسه روز چهارشنبه 27 دی ماه جاری به مجلس برود.

اما این رفتن، پیش از اتفاق نیز محمل گمانه زنی ها و حاشیه های بسیار و البته جالبی است.

رئیس جمهور که پیش از این اعلام کرده بود برای بیان برنامه ها و دیدگاههای خود درباره طرحهای کلان کشوری به مجلس می رود از طریق معاونت مربوطه خود اعلام کرد تنها قصد " سخنرانی" دارد و آن گونه که نمایندگان برنامه ریزی کرده اند به "سخنان نمایندگان گوش نخواهد داد".

بر اساس این گزارش، معاون پارلمانی رئیس جمهور، در نامه ای خطاب به لاریجانی نحوه حضور رئیس جمهور در جلسه روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

 پایگاه اطلاع رسانی معاونت پارلمانی رئیس جمهور خبر داد، لطف الله فروزنده در نامه ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی نحوه حضور محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان در جلسه روز چهارشنبه 27 دی ماه را اعلام کرد.

متن این نامه به این شرح است:

 جناب آقای دکتر لاریجانی

 ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

 سلام علیکم؛

احتراما پیرو نامه شماره 203805 مورخ 1391/10/18 و در اجرای اصل هفتادم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، به استحضار می‌رساند؛ ریاست محترم جمهور در نظر دارد روز چهارشنبه مورخ 1391/10/27 از ساعت 10:30 لغایت 12 ضمن حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی مطالبی را درخصوص مسائل جاری کشور به استماع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برسانند، خواهشمند است دستور فرمایید هماهنگی لازم صورت و نتیجه‌ را به این معاونت اعلام فرمایند.

در پی این اظهارنظرها و نامه رسمی فروزنده مبنی بر حضور یک ساعته و نیمه رئیس جمهور صرفا برای سخنرانی رئیس جمهور، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه نمایندگان شرطی برای حضور رئیس جمهور در مجلس نگذاشته اند، درگفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: رئیس جمهور توسط معاون پارلمانی خود نامه ای به مجلس شورای اسلامی نوشتند و درخواست کردند که وقتی داده شود تا در مجلس حضور یابند، ما نیز مطابق قانون اساسی و آئین نامه داخلی مجلس این درخواست را پذیرفتیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حضور رئیس جمهور به منظور گفت و شنود است، ادامه داد: ما نیز از رئیس جمهور درخواست کردیم که بعد از سخنرانی خود به صحبت ها و یا سوالهای نمایندگان گوش دهد؛ تا جلسه مفید تری باشد.

وی با تاکید براینکه نمایندگان شرطی برای حضور رئیس جمهور در مجلس نگذاشته اند، گفت: ما شرطی برای حضور رئیس جمهور نداریم ؛ اما به ایشان اطلاع دادیم که نمایندگان هم قصد دارند در این جلسه صحبت کنند؛ خوب اگر احمدی نژاد بگوید من تاب تحمل شنیدن صحبت های نمایندگان را ندارم ما تسلیم می شویم.

باهنر، همچنین در پاسخ به این سوال که سخنرانی رئیس جمهور پیرامون چه موضوعاتی است، خاطرنشان کرد: آنچه تا کنون گفته شده است عمدتا پیرامون مسائل اقتصادی است ؛ اما در هر صورت ما نسبت به حضور رئیس جمهور در مجلس نظر مثبت داریم.

اکنون باید منتظر ماند تا دید در حضور تاریخی رئیس جمهور در مجلس چه می گذرد و اثرات آن در اقتصاد و سیاست ایران چه خواهد بود؟

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/2052 sec